Cóż to takiego empatia? Takim pytaniem rozpoczęły się spotkania profilaktyczne dla uczniów z klas IV-VIII z panią psycholog Marzeną Nowak- Bortnik oraz członkiem Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinnej w Gryfinie panią  Klaudią Jajko.

Ile waży plecak? Ile cukru zawiera energetyk? Czy e-papieros jest szkodliwy?

W dniu 12 października 2022 r. w naszej szkole zostały wystawione dwa przedstawienia profilaktyczne Fundacji Grupa T pt. „Bajka na jednej nodze” oraz „Wielka ucieczka”.

W dniu 8 czerwca 2022 r. uczniowie klas siódmych wzięli udział w spotkaniu z p. Natalią Korkuś z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gryfinie oraz z p. Hubertem Lewandowskim z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

W dniu 8 października 2021 r. uczniowie klas I-III i IV-VII obejrzeli spektakl pt.: #  DZIIECI W SIECI, PLIK I FOLDER NA TROPIE INTERNETOWYCH KŁOPOTÓW!

W dniu 8 września 2021 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami instytucji pozaszkolnych w celu zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa w czasie COVID – 19.