W środę 21 grudnia 2022 r. odbyły się w naszej szkole Jasełka. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci za pomocą bajek.

5 grudnia – w dniu 155. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się w naszej szkole uroczystość „Historia Polski hymnem pisana” podsumowująca obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Jak co roku w dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji klasy 4 pod opieką p. Anny Kramek- Szubert i p. Kamili Mak przygotowały apel, który odbył się 9 listopada br.

14 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani Agnieszki Drabik.

Tradycją Szkoły Podstawowej im.Bohaterów Westerplatte w Gardnie jest to, że w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klasy pierwszej w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów składają ślubowanie i zostają pasowani na ucznia. 

Nadeszły wakacje, czyli zasłużony czas odpoczynku po dziesięciu miesiącach nauki.

20 maja 2022 roku, w ramach realizacji projektu Patriotycznego Szkoły Podstawowej w Gardnie, odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Patriotycznej klas 1-3.

W tym roku nasza szkoła, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości, kolejny już raz, przystąpiła do akcji „Szkoła do Hymnu”.

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyły się obchody Dnia Niepodległości. Tego dnia przedszkolaki przygotowały inscenizację poświęconą historii, symbolom narodowym a także obejrzały wystawę słynnych Polaków.