W dniu 9 października 2023 r. do naszej szkoły przyjechała  Grupa T z Torunia i zagrali dwa przedstawienia dla przedszkolaków oraz dla uczniów klas I – VIII.

W pierwszym przedstawieniu
pt. „Gang Śmieciaków” aktorzy wcielili się w postacie Śmieciaków.  Bohaterowie przedstawienia zabrali widzów do świata, gdzie Leon Kameleon i Weronka Biedronka w sprytny sposób wytropili
i widowiskowo ukarali „przestępców” działających przeciwko planecie Ziemi. Pokazali również jak należy dbać o środowisko, a także jak wprowadzać zasadę „zero waste”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, wykonywali polecenia Śmieciaków, świetnie się bawili.

Celem przedstawienia była promocja zdrowego stylu życia oraz szeroko rozumianej ekologii.

Przedszkolaki natomiast obejrzeli bardzo humorystyczną bajkę pt.: „Legendarna Katarzynka”. Bohaterowie opowiedzieli znaną historię w zabawny sposób, a wplecione w całość fragmenty pisane wierszem, dodatkowo urozmaicało odbiór przedstawienia przez dzieci.  Sympatyczni aktorzy, jak zwykle umiejętnie wprowadzili publiczność w swój świat. Tym razem widzowie mogli nie tylko pomóc bohaterce w pieczeniu pierników, ale także razem z nią nauczyć się piernikarskiej piosenki. W bajce wystąpił Kotek Mamrotek, który dodał przedstawieniu jeszcze więcej humoru i dynamiki.

przyg. Anita Nowak

Gang ŚmieciakówShow Gallery