W maju w ramach 8 lekcji akcji „Dzieci Uczą Rodziców uczniowie obejrzeli prezentację, której tematem była „Polska w Unii Europejskiej – razem przez 20 lat”. W ciekawy i przystępny sposób utrwalili wiadomości o państwach należących do UE oraz poznali możliwości nauki w krajach europejskich, które ze sobą współpracują oraz wzajemnie się wspierają. Uczniowie chętnie i z zainteresowaniem wykonali również wybrane zadania znajdujące się w kartach pracy.

lekcja8

Przygotowała: Anna Olszańska

W ramach siódmej lekcji akcji „Dzieci Uczą Rodziców” – zatytułowanej „Zwierzęta domowe” uczniowie zapoznani zostali z zasadami dotyczącymi opieki nad swoimi domowymi pupilami.

W ramach akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” w klasach I-III przeprowadzono zajęcia o Tolerancji.

Na zajęciach koła kulinarnego uczniowie doskonalą techniki kulinarne

W ramach realizacji podstawy programowej z edukacji dla bezpieczeństwa,

Podczas czwartej lekcji w ramach piątej edycji akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” uczniowie odkryli czym jest „Magia Świąt Bożego Narodzenia”.

W ramach piątej lekcji „Dzieci Uczą Rodziców” zatytułowanej „Bezpieczny Internauta”uczniowie oglądnęli film, w którym udzielono cennych porad nt. bezpieczeństwa najmłodszych w sieci.

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” nasi uczniowie wzięli udział w dodatkowych  zajęciach pt. „Jakubowe święto – kultura i tradycja Beskidu Śląskiego”.

Nawiązując do obchodzonego niedawno Narodowego Święta Niepodległości w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” w klasach I-III przeprowadzono lekcję pod hasłem „Biało-Czerwona-Niepodległa”.