W tym roku nasza szkoła przystąpiła kolejny raz do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. To okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach.

Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszamy ich, lecz motywujemy.

7 czerwca 2023r. czytali wszyscy – mali i duzi, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Okazało się, że czytać można wszędzie: na schodach, w klasie, na placu zabaw, na boisku i na trawie. Tym razem wyszliśmy z biblioteki, która jest naturalnym środowiskiem dla książki. Czytaliśmy, ale też pokazywaliśmy się w różnych odsłonach, w których książka była w roli głównej. Klasa 7 sfotografowała się w tym samym miejscu, w którym pozowała do zdjęć
w roku 2017. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Niektórzy uczniowie próbowali odtworzyć swoje pozy sprzed sześciu lat. Ten krótki czas był pełen zabawy, uśmiechu
i przyczynił się do jeszcze większej integracji zespołu klasowego.

W tym dniu książka była głównym bohaterem w naszej szkole. Starsi czytali młodszym. Nauczyciele – uczniom, uświadamiając im, jak ważne jest, abyśmy czytali. Jak pozytywnie czytanie wpływa na nasz rozwój, a co za tym idzie także osiągane wyniki w nauce.

Niestety w tym roku w akcji nie mogła uczestniczyć nasza pani bibliotekarka, która przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Pani Danusiu, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Tęsknimy za Panią! Mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania i akcja, którą przeprowadziliśmy w naszej szkole sprawiła, że na Pani twarzy pojawił się radosny uśmiech!