Trenuj na Niebiesko

11 kwietnia 2024 r. po raz drugi w naszej szkole odbyły się zawody sportowe dla przedszkolaków i uczniów naszej szkoły pt. „Trenuj na Niebiesko”. Poprzez aktywność fizyczną i zdrowe współzawodnictwo propagowaliśmy akceptację ludzi ze spektrum autyzmu. Spektrum Autyzmu to jak różnorodny świat, w którym każdy jest inny i może inaczej odbierać bodźce z otoczenia. Pani pedagog wszystkim grupom przypomniała istotę tego zaburzenia oraz jak ważna jest akceptacja ludzi, którzy wykazują trudności
w kontaktach społecznych. Osoby takie często nie radzą sobie z emocjami lub nie rozumieją intencji innych osób.
Jako wyraz solidarności z osobami ze spektrum autyzmu każda klasa uformowała inną figurę ze swoich ciał. Wspólnym motywem przewodnim był kolor niebieski, który pojawił się na naszych ubraniach, balonach i innych rekwizytach.
Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień, aby móc wziąć udział w zawodach sportowych, które zawsze sprawiają im masę radości. Wspólna rywalizacja była okazją do dobrej zabawy ale również do integracji klasowej i szkolnej. Podczas całej imprezy nie miało znaczenia to, co nas od siebie różni, byliśmy jedną drużyną, akceptowaliśmy się wzajemnie.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają tę swoistą lekcję tolerancji i akceptacji na długo. Już za rok znowu potrenujemy na niebiesko!
przyg. Anita Nowak

Trenuj na niebiesko - relacja (1)
Trenuj na niebiesko - relacja (2)
Trenuj na niebiesko - relacja (3)