Jeden z październikowych tygodni w naszym przedszkolu był  naprawdę wyjątkowy. A to dlatego, że był to KREATYWNY TYDZIEŃ. To był czas, który zapamiętamy na długo, czas pełen atrakcji, emocji, zabawy, doświadczeń, kolorów, uśmiechu oraz radości.

Poniedziałek, był DNIEM KOLOROWYM. W tym dniu każda grupa miała przydzielone dwa kolory, co było widać w naszym ubiorze, a towarzyszyło nam mnóstwo kolorowych zabaw. Poznaliśmy barwy podstawowe i pochodne, malowaliśmy grupową tęczę oraz malowaliśmy farbami na streczu. Na koniec był mnóstwo zabaw ruchowych z kolorowymi balonami.

Dalszy ciąg artykułu pod albumem

Kreatywny tydzieńShow Gallery

Drugi dzień to DZIEŃ PIZZY. Właśnie w tym dniu poznaliśmy historię naszego przysmaku, skąd pochodzi i w jaki sposób danie zmieniało się przez lata. Każdy z przedszkolaków wykonał pizze ze swoich ulubionych składników i z apetytem ją zjadł.

Środa to ZABAWA Z KARTONAMI. No i w tym dniu nasza kreatywność poszybowała, aż do nieba. Wykorzystując kartony i taśmę klejącą powstały zamki, tunele, domki, samochody, lunety i wiele innych wspaniałych rzeczy. To był naprawdę kartonowe szaleństwo!

Czwartek zleciał nam na doświadczaniu, poznawaniu i eksperymentowaniu. Był to wybuchowy dzień w którym wcieliliśmy się w naukowców i odkrywaliśmy tajemnice naszego świata. Wykonaliśmy wiele doświadczeń i poznaliśmy właściwości wielu substancji, wcale o tym nie wiedząc, bo nasze Panie czarodziejki, mają moc nauczania przez zabawę.

W piątek była SENSOPLASTYKA ®. W tym dniu uruchamialiśmy wszystkie nasze zmysły. Było pachnąco, kolorowo, smakowicie. To właśnie te zajęcia, gdzie przedszkolaki przejmują inicjatywę i  sami planują sobie zabawę. Panie przygotowały i zabezpieczyły przestrzeń, a dzieci czerpały z przyjemnością z niej jak najwięcej.

Aby przekonać się jaki to był cudowny tydzień, zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć, a niedowiarków zapraszamy do naszego przedszkola, tu dzieje się MAGIA.